Profesyonel kaliteli implant ürünleri üreticisi

Adres:

Görece Cumhuriyet Mahallesi Çevreyolu Bulvarı No:38/A Menderes / İzmir

Düz & Açılı Titanyum Abutmentler

NG® Hazırlanabilir Titanyum Abutmentlar, tüm durumlarda kullanılmak üzere çeşitli anatomik şekillerde mevcuttur. Ayrıca geniş ve dar abutment çözümleri için alternatif çıkış profilleri de mevcuttur.


 

İmplant Abutment Nedir?

İmplant abutmenti, çene kemiğine yerleştirilen implantları iyileşme süreci tamamlandıktan sonra, üzerine gelen dişler ile vidanın birbirine bağlanmasını sağlayan ara parçalardır. Abutmentlere tutunan kuron, köprü ya da çıkarılabilir protezler bu sayede hareket etmeden ağız içerisinde kalabilirler.

Dental implantların, kemikle kaynaşmasından sonra yapılacak olan abutment ve protezler, estetik anlamda hastaları en fazla ilgilendiren bölümdür. Abutmentler iki farklı şekilde uygulanır. Bunlarda prefabrike implant abutment, laboratuvara gönderilerek hastaların ağız içine uygun bir hale getirilmeye çalışılır. Custom abutment ise hastaların kemik içi İmplantlarına, implantın etrafındaki diş etlerine ve implantın karşısına ya da yanına gelecek olan dişlere bağlı olacak şekilde ölçüsü alınır. Custom abutment, özel olarak ileri teknolojiler ile üretilir.

Titanyum Abutment

Titanyum abutment, titanyum alaşımlarının mükemmel özellikleri nedeniyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Çok iyi bir işleyişe, biyouyumluluğa sahiptir ve her türlü protez restorasyonu için kullanılabilirler. Çoğu diş hekimi, sorunlu bölgelerdeki artan çiğneme kuvvetleri nedeniyle arka molar bölgelerde titanyum abutment tercih ederler